ŠPORT V OBCI

Šport v obci dlhodobo reprezentujú futbalisti, ale obľube a záujmu sa tešia aj iné športy. Z nich treba spomenúť hokej, volejbal a atletiku. V roku 1953 sa volejbalové družstvo žien stalo víťazom okresných majstrovstiev. Na začiatku 50-tych rokov sa úspešne rozvíjala atletika. Pri ihrisku bola atletická dráha, pieskové doskočisko aj prekážková dráha. Vrcholom v atletike bol úspech Laca Bindasa na celoštátnych športových hrách dedinskej mládeže v Brne v roku 1953, kde obsadil druhé miesto v behoch na 100 a 200 m.

FUTBAL
Futbal má v Lastomíre najdlhšiu históriu, ktorá siaha do 30-tych rokov. Futbal sa začal hrať v roku 1934 na pasienkoch a lúkach. Prvé ihrisko bolo vyznačené na poli, ktoré má dodnes meno „Kopaný jarok“. Na začiatku štyridsiatych rokov, v čase druhej svetovej vojny, už mal Lastomír futbalové mužstvo, pravda bez dresov a kopačiek. Prvým predsedom založenej telovýchovnej jednoty bol tesne po vojne Michal Andrašov. Po ňom predsedoval Juraj Bindas-Jenčík a Andrej Ivaňo. Za predsedovania Juraja Bindasa boli zakúpené prvé dresy a kopačky. Tak ako život celej obce aj futbalové ihrisko prešlo veľkými zmenami. Má vybudované sociálne zariadenie, samozrejmosťou je teplá voda, vykúrené šatne, striedačky. Hracia plocha patrí medzi najlepšie v okrese a prostredie okolo ihriska je dôstojným športovým stánkom.
Facebook OFK Lastomír V. liga - výsledky
TERMÍMOVNÍK SÚŤAŽÍ
ŽIACI DORASTENCI A - MUŽSTVO
Zverejňovanie dokumentov
Zmluva SFZ 2018

Stolnotenisový turnaj
Aj keď v obci nie je žiadny aktívny klub či družstvo stolného tenisu, každoročne obec organizuje turnaj v tomto športe. Súťaží sa v niekoľkých kategóriach. Súťažia žiaci, žiačky a dospelí. Nad podujatím prevzal patronát starosta obce a tak sa súťaží o Pohár starostu obce. Na turnaji sa bežne zúčastňuje takmer 50 účastníkov.