VÝSLEDKY VOLIEB A INÝCH HLASOVANÍ V OBCI


Obyvatelia v obci majú právo hlasovať a vyjadriť svoj názor vo viacerých voľbách.

Sú to komunálne (obecné) voľby, voľby do NR SR, priama voľba prezidenta SR, voľby do VÚC a rôzne druhy referenda (celoštátne aj obecné).

Uverejnené výsledky čerpáme najmä z údajov Štatistického úradu, prípadne z iných internetových zdrojov. Pre voľby do NR SR v roku 2020 sme prvýkrát použili formát poskytovaný službou smartobec.


Voľby do NR SR 2020
Komunálne (obecné) voľby


Podrobné prehľady komunálnych volieb nájdete po kliknutí na nasledujúce odkazy. Veľmi pekne a prehľadne spracované výsledky, kde si môžete pozrieť históriu hlasovaní v našej obci až do roku 1990. Údaje ale neukazujú správne výsledky v rokoch 1995 - 1998, kedy sa o obci konali predčasné voľby.Voľby do NR SR


Posledné voľby do NR SR sa konali v roku 2012. Výsledky zobrazíte po kliknutí na nasledujúce odkazy. V hornej časti stránky, ktorá sa vám zobrazí, môžete vyberať hlasovania v jednotlivých rokoch. Na mape musíte najskôr klinúť na okres Michalovce. Nižšie na stránke potom vyberte našu obec, čím sa vám zobrazia prehľadné grafické výsledky v našej obci.

Voľby prezidenta SR


Po kliknutí na prvý odkaz si môžete pozrieť celkove výsledky prezidentských volieb. Pomocou druhého odkazu si môžete vyklikať výsledky až na úroveň našej obce. Systém je podobný ako už bolo uvedené vyššie na stránke. Najsôr vyberte okres a následne zo zoznamu našu obec.Voľby do VÚC


Použijte podobný postup ako pri vyššie uvedených voľbách.